Archiwum 12 stycznia 2017


sty 12 2017 Holter i bieżna wysiłkowa dla diagnozy...
Komentarze: 0
Osoby, które zgłoszą się do lekarza z podejrzeniem zaburzeń pracy serca będą musiały zazwyczaj przejść szereg badań, aby poprawnie zdiagnozować rodzaj zaburzenia i chorobę. Na pewno zostanie wykonane EKG, czyli podstawowe badanie prawidłowości pracy serca.

 
Ale to badanie może nie wykazać wszystkich anomalii. Wówczas lekarz kieruje na dalsze badania, bardziej dokładne. Jednym z takich badań jest próba wysiłkowa na bieżni ruchomej, która wykaże, jak zachowuje się serce, gdy organizm poddawany jest wysiłkowi. Próba na bieżni ruchomej zaczyna się od standardowego marszu i lekarz stopniowo zwiększa prędkość bieżni. W ten sposób sprawdzana jest wydolność serca w trakcie wysiłku fizycznego.
 
Innym badaniem jest tzw. holter rytmu serca, który jest badaniem zbliżonym do EKG, ale badania takie trwa dobę, więc daje możliwość sprawdzenia, jak zachowuje się serce w różnych sytuacjach, a nie tylko w trakcie leżenia na leżance podczas zwykłego EKG. Pacjent nosi na sobie aparat holtera, a potem zapis danych jest odczytywany w komputerze i analizowany przez lekarza kardiologa.
farmaceutyka : :